Nezapomeňte si v košíku přidat Upgraded Collagen Bar jako dárek ZDARMA.

Keto a bez cukru

Keto dieta, známá také jako bílkovinová, cyklická ketogenní, ketonová, či proteinová dieta se zaměřuje na potraviny, které obsahují hodně zdravých tuků, dostatečné množství bílkovin a velmi málo sacharidů. Cílem je získat více kalorií z tuků než ze sacharidů. V praxi to z hlediska makronutrientů a celkového denního příjmu vypadá takto — složení makronutrientů standardní keto diety z hlediska celkového denního příjmu živin je 75 % tuků, 20 % bílkovin a pouze 5 % sacharidů.

Keto dieta funguje tak, že vyčerpává zásoby cukrů v těle. V důsledku toho začne odbourávat tuky, aby získalo energii. To vede k produkci molekul zvaných ketony, které tělo využívá jako palivo. Když tělo spaluje tuky, může to také vést k úbytku hmotnosti.

Ketogenní dieta snižuje pocit hladu. Tuto skutečnost potvrzuje několik studií, které prokázaly, že lidé, kteří konzumují méně sacharidů, přirozeně začnou jíst méně, a proto přijímají méně kalorií a hubnou bez většího úsilí. Stručně řečeno, hlavní myšlenkou je, že konzumace potravin s vyšším podílem tuků a bílkovin nám dodává pocit sytosti na delší dobu a oddaluje pocit hladu.

Při přechodu na keto dietu je velmi důležité nenechat se odradit. Asi nejlepším způsobem, jak si pomoci, je přijímat MCT tuky, které se přímo v játrech přeměňují na mastné kyseliny a ketony. Vyhnete se tak nedostatku energie a vaše tělo si snáze zvykne ketony opět využívat. Kombinace másla, MCT oleje a kávy vám poskytne rychlou a stabilní energii, zejména pro mozek. Samotná káva je kvalitním stimulantem, který umocní celkový účinek MCT tuků.

Problém s cukrem nespočívá v tom, že ho nespálíte, ale v tom, že je opravdu návykový, stimuluje nerovnováhu cukru v krvi a návaly hladu. Nesnažte se s ním tedy bojovat silnou vůlí, ale raději hledejte lepší formy, zdravé a chutné náhražky. Jednou z možností je ketogenní způsob.