Akce 2+1 na novou řadu inovativních proteinů | Úklid skladu s širokou nabídkou

Rozlušti kvíz o potravinách bez umělých látek

V Powerlogy věříme v čisté přírodní ingredience. Proto neupravujeme chuť ani konzistenci našich potravin umělými přísadami. Naše ingredience nemusíte skoumat, jsou vám známé a pocházejí z přírody. Mnoho běžných výrobků však obsahuje umělé konzervační látky, sladidla a dochucovadla, aby získaly konkurenční „výhodu“ oproti přírodě. 🤐

Připravili jsme pro vás krátký kvíz, který prověří vaše znalosti. Doufáme, že se dozvíte něco nového o složení potravin. Můžete se tak lépe rozhodovat. A poznat potraviny, které potěší vaše chuťové buňky a dodají vašemu tělu energii.

Po vyplnění kvízu nám zanechte svůj e-mail a jste ve hře o zásobu Powerlogy potravín bez umělých látek v hodnotě 2500 korun. Na konci měsíce vybereme 3 výherce. Hodně štěstí! 🤞

Kvíz umeliny

1. Jak se nazývá chemický proces, který probíhá při výrobě cukru?
2. Bílý cukr je rafinací ochuzen o minerály, stopové prvky, vitamíny a další cenné látky, které napomáhají jeho lepšímu zpracování v těle.
3. Které syntetické aroma se vyrábí z uhelného dehtu a používá se k napodobení chuti vanilky?
4. Jaké éčko se přidává do potravin, které obsahují tuk, aby se lépe roztíraly nebo rozpouštěly?
5. E476 je umělý stabilizátor, který se používá v čokoládách k zajištění jejich jemné struktury a rozpustnosti. Výrobci čokolády tak mohou přijít o skutečné kakaové máslo. Kolik kakaa obsahuje naše Powerlogy Choco?
6. Jaký je přínos polyfenolů, ochranných látek obsažených v kakau?
7. Jak se nazývají jedovaté látky, které produkují neviditelné plísně vyskytující se v ořeších?
8. Jaké množství bílého cukru denně snižuje schopnost bílých krvinek ničit škodlivé mikroorganismy až o 40 procent?
9. Jaká je zkratka pro umělou konzervační látku benzoan sodný, která je rovněž spojována s příčinou dětské hyperaktivity, zejména v kombinaci s umělými barvivy?
10. Výrobci často přidávají do obilovin umělé sladidlo aspartam. Používá se jako náhražka cukru a zvyšuje chuť k jídlu. Dlouhodobé užívání může vést k hormonální nerovnováze, nervovým poruchám nebo zvýšenému riziku infekcí. Čím sladíme granolu Powerlogy?
11. Jak se jmenuje syntetické zahušťovadlo se zkratkou E407, které se používá v ořechových krémech a je spojováno se střevními problémy?

Nejnovější informace ze světa funkčních potravin

Odebírejte Powerlogy newsletter a získejte -10 % na první nákup