Akce 2+1 na novou řadu inovativních proteinů | Úklid skladu s širokou nabídkou

Zdravé stravování a hubnutí: Upgrade-ovaný plán pro dlouhodobý úspěch

Zdravé stravování a hubnutí: Upgrade-ovaný plán pro dlouhodobý úspěch

Nejen na přelomu starého s novým, ale i uprostřed rozjetého roku přichází rozhodnutí o změně životního stylu. Důvodem ke změně jsou často zdravotní problémy, snížená výkonnost v běžných denních činnostech nebo v práci a zhoršený společenský život. Jindy jsou novoroční předsevzetí motivována touhou vypadat lépe, zlepšit kondici nebo dosáhnout sportovního cíle.

Ať už jsou důvody vaší změny jakékoli, poradíme vám, jak si hubnutí naplánovat a úspěšně realizovat. Hned na začátku vám prozradíme, že hubnutí je dlouhodobý proces, žádná zázračná zkratka neexistuje. Jak tedy s hubnutím začít?

Jak zhubnout

Každý, kdo to s hubnutím myslí vážně, pravděpodobně v minulosti již absolvoval nějakou formu diety, která slibovala zázračný úbytek váhy. Tyto diety mají společné zejména to, že nabourávají metabolismus, poškozují zdraví a jsou neúčinné.

Skutečné hubnutí trvá delší dobu, protože je přirozené. Tělo se přebytků zbavuje postupně, a proto je takové hubnutí trvalé. K dosažení úspěchu proto budete potřebovat čas, motivaci, kvalitní stravu a fyzickou aktivitu. Klíčem k úspěchu je jedna základní zásada – přijímat do těla méně energie, než můžete vydat. Nezapomeňte však, že jídlo není jen o kaloriích. Cílem by nemělo být zhubnout s rizikem podvýživy. Potřebujeme kvalitní stravu, abychom získali vitaminy, minerály, antioxidanty, vlákninu nebo důležité aminokyseliny. A když si udržíte správné množství potravy, jste na cestě k pevnému zdraví i postupnému hubnutí, pokud to vaše tělo potřebuje.

Jak začít? – nejprve motivace a cíl

Na samém začátku je nezbytné mít skutečnou a jasnou motivaci spolu s konkrétním cílem. Nejasná motivace velmi rychle vyprchá, konkrétní cíl musí být měřitelný. Příkladem může být postupný úbytek hmotnosti (1 kg za dva týdny), delší trasa při každém běhu nebo chůze do práce místo jízdy autem nebo veřejnou dopravou. Pak je třeba přizpůsobit způsob dosažení. Nejúčinnějším způsobem je úprava jídelníčku, zařazení většího objemu fyzické aktivity a zvýšení množství bílkovin v každé porci.

Zdravá strava pro hubnutí

Při úpravě jídelníčku se rozhodně vyhýbejte náhlým změnám. Zpočátku je dobré snížit porce jídla v průběhu dne a poté rozložit denní příjem potravy do několika jídel. Jezte pravidelně během dne menší, ale zdravé porce. Postupně nahrazujte nezdravé potraviny zdravými. Nejenže prospějí vašemu celkovému zdraví, ale zajistí také rychlejší a efektivnější hubnutí. Vyhýbejte se hladovění a drastickým dietám.

Pokud například pijete slazené nápoje, můžete je vyměnit za čistou vodu nebo neslazený čaj a výrazně si tím pomoci. Nemusíte se obávat o dostatek energie, o to se postará pestrá a pravidelná strava.

Co jíst ráno

Snídaně je prvním jídlem dne, proto si ji nekažte kalorickou bombou v podobě sladkostí nebo nezdravých uzenin. Doporučujeme sáhnout po snídaňových cereáliích Powerlogy Upgraded Chocolate Granola, které obsahují vlákninu, kvalitní bílkoviny a zdravé sacharidy. Snižují „špatný“ LDL cholesterol a neobsahují lepek ani přidané cukry.

Granola se výborně doplňuje s lískooříškovým nugátovým krémem Powerlogy Upgraded Nougat Cream. Rovněž neobsahuje žádný přidaný cukr a má velké množství prebiotické vlákniny.

Chutný a zdravý oběd

Oběd nebo večeři si jednoduše připravíte s proteinem Powerlogy Upgraded Sport Protein, který vám dodá dostatek bílkovin. Díky přidaným MCT tukům funguje také jako rychlé palivo. Přidáte-li navíc do proteinového nápoje Powerlogy Upgraded Nougat Cream, postaráte se také o příjem prebiotické vlákniny, která vám zajistí zdravé zasycení. Takový proteinový nápoj je náhradou jednoho jídla během dne.

Výborným pomocníkem při obědech a večeřích je také Powerlogy Organic Olive Oil Hojiblanca. Extra panenský organický olivový olej je zdravý tuk, který můžete snadno zařadit kamkoli.

Zdravé dobroty pro hubnutí

Během dne určitě dostanete chuť na něco sladkého. I tento problém lze vyřešit zdravě – sáhněte po proteinové tyčince s kolagenem. Tyčinka Powerlogy Upgraded Collagen Bar obsahuje vlákninu a pocit hladu se tak brzy nedostaví. Kolagen pomůže kloubům i šlachám k maximálnímu výkonu bez omezení při cvičení. Každá tyčinka dodá tělu až 14 g bílkovin.

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Zatím tady nejsou žádné komentáře.

Nejnovější informace ze světa funkčních potravin

Odebírejte Powerlogy newsletter a získejte -10 % na první nákup