Akce 2+1 na novou řadu inovativních proteinů | Úklid skladu s širokou nabídkou

Kurkuma a zdravé produkty s jejím obsahem

Jaké má kurkuma účinky na zdraví?

Kurkuma je silná protizánětlivá bylina, která se již po staletí používá k léčbě různých onemocnění. Tento kořen, příbuzný zázvoru, pochází z jihovýchodní Asie a někdy se mu pro jeho krásnou zlatavou barvu říká indický šafrán.

Protizánětlivé, antioxidační a antimikrobiální vlastnosti kurkuminu činí z kurkumy zdraví prospěšnou potravinu. Zatímco samotný kurkumin se do krevního oběhu vstřebává špatně, jeho konzumace s černým pepřem vstřebávání zvyšuje, a to díky účinné látce v černém pepři zvané piperin. Naše směs kurkumy obsahuje kromě černého pepře také skořici, zázvor a další koření pro příjemnější stravování a podporu trávení.

Může se pochlubit svými rozmanitými účinky na naše zdraví. Proto ji vědci často řadí mezi adaptogeny, což jsou přírodní byliny, které pomáhají vyrovnávat hormonální systém. Ne nadarmo se jí v Indii říká přírodní antibiotikum. Kurkuma, ať už ve formě prášku nebo kořene, by proto neměla chybět v žádné domácnosti.

Jak užívat, nebo pít kurkumu?

Způsobů, jak pít či užívat kurkumu je mnoho, primárně těch klasických – zkombinováním s vodou, přidáním prášku do smoothie, případně ve formě čaje či latté. My jsme tento zážitek s pozitivními účinky na organismus vylepšili a zjednodušili.

Díky Powerlogy Upgraded Organic Turmeric z naší nabídky získáte vyváženou kombinaci kurkumy a pepře, obohacenou o zázvor, skořici, kardamom, chilli a adaptogeny maca a ashwagandha, což z ní činí opravdu propracovanou směs superpotravin. Využijete jej při přípravě nápoje z kurkumy – Zlatého mléka, ale také při přípravě různých jídel.

Výživnou snídani si zajistíte kombinací Powerlogy Organic Kurkuma Cream – BIO kurkumového krému s kokosem, kešu a skořicí například s granolou bez cukru z naší nabídky.

Ještě jednodušší způsob užívání kurkumy je díky našim tyčinkám. Základ jedinečné čokolády Powerlogy Turmeric Choco tvoří až 40 % pravé bílé čokolády vyrobené z kakaového másla. Je slazený třtinovým cukrem a obohacený o protizánětlivou kurkumu a mandle. Obsah čistého cukru je téměř 2x nižší než u běžných bílých čokolád. Přesto tato výhoda nijak neubrala na lahodné chuti naší čokolády. Neobsahuje mléko, lepek ani palmový olej a je vhodný pro vegany a dokonce i pro osoby s histaminovou intolerancí.